Slider

Plaża u stóp międzynarodowego lotniska ptaków

rezerwat przyrody Zwin, międzynarodowe lotnisko ptaków, ładne plaże

Szukając cichej i spokojnej plaży w Belgii na upalną sobotę, natknęłam się całkiem przypadkiem na plażę, wydmy i unikalny naturalny krajobraz łączący teren polderu i morza.

Jest to jeden z niewielu zakątków belgijskiego wybrzeża, gdzie linia brzegowa pozostała prawie bez zmian. Ten piękny naturalny obszar okazał się strzałem w 10, spacer przez wydmy w nadmorskim rezerwacie przyrody Zwin, plażowanie przy szumie fal i śpiewie ptaków, gdzie poza nami było zaledwie kilkanaście osób plażujących, to jest najważniejszy dla nas atut wypoczynku nad morzem.Rezerwat przyrody Zwin nazywany jest również międzynarodowym lotniskiem dla ptaków wędrownych Europy Północnej, można tutaj zobaczyć wiele gatunków ptaków, a bociany były prawie na wyciągnięcie ręki.

Dobrze utrzymany i przygotowany obszar rezerwatu Zwin, stanowi idealne miejsce do odpoczynku i pozwala na piesze spacery, przejażdżki konne oraz wycieczki rowerowe nawet z najmłodszymi pociechami wzdłuż morza i przez poldery rezerwatu.
Region Knokke jest również idealnym miejscem dla miłośników surfingu.


Sama miejscowość Knokke-Heist prowincji Flandrii Zachodniej nad Morzem Północnym, zaskakuje nie tylko architekturą sięgającą początków XIII wieku, ale i świeżymi produktami regionu Zwin.Więcej informacji na stronie rezerwatu i samego kurortu: 

Zwin Nature Parc
8300 Knokke-Heist, Belgia
www.zwin.be
2
( Hide )
  1. Świetna relacja z podróży! Uwielbiam czytać Twoje wpisy, ponieważ są bardzo ciekawe i na długo zostają w pamięci. Z tego powodu regularnie odwiedzam Twoją stronę. Oprócz tego każdego ranka czytam blog o rolnictwie, ponieważ bardzo interesuję się tą branżą. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeśli chcesz zobaczyć najpiękniejsze plaże to polecam Indonezję. Na https://indonesia.pl/ znajdziesz informacje odnośnie miejsc. Gdzie nie byłam w tamtym kraju to nie mogłam przestać się zachwycać.

    OdpowiedzUsuń

Flickr Imags

blogger
© ZNOTATNIKA.PL all rights reserved
implementation with by FirmART