Slider

Herbatki oczyszczające organizm


Dwie herbatki, które są zdecydowanie godne polecenia jako oczyszczające organizm m.in.  w przypadku dolegliwości związanych z chorobami "gorącej" wątroby, a przy tym również znakomicie pomagają rekonwalescentom po żółtaczce.   

Herbata z natki pietruszki
Na pół litra wrzącej wody wrzucić garść świeżej lub suszonej natki pietruszki; gotować przez 10-20 minut; odcedzić i pić. 

Napój ten wzmacnia nerki oraz oczyszcza organizm.

Herbata z babki szerokolistnej

Na pół litra wrzącej wody wrzucić garść świeżych liści babki szerokolistnej (Plantago major) lub 1-2 łyżeczek babki suszonej. Gotować 10-20 minut; odcedzić i pić. 

Herbata odświeża i ochładza wątrobę.


W celu lepszego działania warto przez pewien okres ograniczyć się tylko do takiej herbaty jako jedynego rodzaju napoju.
2
( Hide )
  1. Uwielbiam pić takie zdrowotne herbatki. Jak mam więcej czasu to przygotowuję sobie smaczne śniadanie i ziółka do picia. Ostatnio zrobiłam też remont w kuchni i kupiłam nowe uchwyty do szafek przez co mam jeszcze większą ochotę gotować.

    OdpowiedzUsuń
  2. Te herbatki brzmią nie tylko zdrowo, ale i smacznie! Zarówno natka pietruszki, jak i babka szerokolistna mają znane właściwości oczyszczające organizm, co sprawia, że są idealne, jak tutaj wspomniano - w przypadku dolegliwości związanych z chorobami "gorącej" wątroby i rekonwalescencji po żółtaczce. :) Herbata z natki pietruszki wydaje się być prostym i skutecznym sposobem na wzmocnienie nerek i oczyszczenie organizmu. Pietruszka jest bogatym źródłem składników odżywczych, w tym witaminy C, K i A, a także minerałów takich jak żelazo, wapń i magnez.

    OdpowiedzUsuń

Flickr Imags

blogger
© ZNOTATNIKA.PL all rights reserved
implementation with by FirmART