Slider

Kuracja przy SCHORZENIACH PODBRZUSZA - GUZACH


Może to zbieg okoliczności, a może coraz więcej kobiet przechodzi właśnie okres, gdy czas zatrzymał im się w miejscu i jak wyrok dzwoni w głowie - myśl "guz". Ostatnio kilka osób pytało mnie, czy znam jakieś kuracje ziołowe na choroby kobiece. Tak, o kilku wiem. Wiem, że mogą pomóc nawet w bardzo ciężkich przypadkach.


Kurację przesyłałam indywidualnie dalej, do osób, które o to mnie prosiły, a dzisiaj postanowiłam udostępnić ją na blogu. Sama gdy potrzebowałam, tej wiedzy jeszcze nie miałam, za późno się dowiedziałam. Ale może dla innych nie jest za późno by spróbować. Jeśli mogę w ten sposób pomóc, to czemu nie.


Kuracja przy SCHORZENIACH PODBRZUSZA - GUZACH (schorzenia jajników i macicy):


1. Codziennie pić łykami w ciągu całego dnia 1,5-2 litry herbatki z nagietka i krwawnika.

Przygotowanie herbatki:
6-8 kopiastych łyżeczek do herbaty mieszanki ziołowej składającej się z 300 g nagietka i 300 g krwawnika.


2. W ciągu dnia wypić 3 łyżki stołowe ziół szwedzkich. Zioła szwedzkie w rozcieńczonej ww. herbatce należy wypić porcjami przyjmując przed i po każdym posiłku.


3. Raz w tygodniu należy zrobić pół-kąpiel (nasiadówkę) z krwawnika. Woda do pół-kąpieli musi sięgać ponad nerki.
Przygotowanie pół-kąpieli:
100 g krwawnika (całe ziele) zalać zimną wodą i zostawić na noc. Następnego dnia należy ogrzać do wrzenia i dodać do wody do kąpieli.

Wodą z pierwszej kąpieli zalewa się ponownie zioła i po podgrzaniu można ją jeszcze użyć dwukrotnie. Pół-kąpiele z krwawnika można, o ile są dobrze znoszone robić 3 razy w tygodniu.


4. Raz w miesiącu dodatkowo należy zrobić parowe okłady ze skrzypu i ziół szwedzkich. Zabieg rozpoczyna się już rano pozostając w łóżku przez dwie godziny z okładem na chorym miejscu. Po południu należy zrobić ponownie okład, leżąc przez całe 2 godziny w łóżku. Na noc okład powtarzamy. Okład musi pozostawać ciepły. Ten sam skrzyp nadaje się do 3-4 krotnego użytku. W południe kładzie się czterogodzinny okład na podbrzusze z ziół szwedzkich. Chore miejsce należy najpierw posmarować smalcem lub maścią nagietkową i dopiero wtedy przyłożyć watę zwilżoną ziołami szwedzkimi, a na nią suchą watę dla ogrzania, przykryć plastykową folią i obwiązać chustą. Z tym okładem chory może poruszać się po domu lub siedzieć. Po zdjęciu okładu skórę należy przypudrować, aby nie dopuścić do swędzenia.


Przygotowanie okładu ze skrzypu:
- Dwie garście skrzypu wkładamy do sita i zawieszamy na garnku z gotującą wodą.
- Tak pod wpływem pary zmiękczony i gorący skrzyp wkładamy w lnianą chustkę i przykładamy w miejsce, gdzie znajduje się guz, torbiel, gruczolak, nowotwór, czerniak, brodawczak czy krwiak.

Jeśli chciałabyś/chciałbyś mnie o coś zapytać lub szukasz wsparcia dla swojego zdrowia przy wykorzystaniu naturalnych, zielarskich, babcinych sposobów, to śmiało napisz w komentarzu, jeśli tylko znam lub wiem o jakiś ziołach, które mogłyby Ci pomóc, to oczywiście napiszę.

11
( Hide )
 1. Witaj,
  Mam pytanie - czy okłady ze skrzypu na pewno robi się tak rzadko?
  Wydawało mi się, że przy guzach, gruczolakach itp należy je stosować codziennie?
  Proszę o sugestię - jak często można ciepły okład ze skrzypu stosować?
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, Pani Aniu z tego co wiem, to parowe okłady ze skrzypu i ziół szwedzkich w ciężkich przypadkach można robić nawet codziennie - warto spróbować. Pozdrawiam

   Usuń
  2. Dzien dobry, czy na polipy oraz krwiak na kręgosłup

   Usuń
 2. Witam. Guz endometrialny w bliznie po cc , czy można stosować oklady z ziol szwedzkich I skrzypu ? Jakie ziola dodatkowo pic

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy picie naparu z krwawnika można łączyć z kuracja ziół o. Klimuszko na miesniaki? Chodzi o pozbycie się torbieli.

  OdpowiedzUsuń
 4. Co do pół kąpieli z krwawnika. Jaką ilością wody zalewamy 100g ziela krwawnika? Kąpiel ma być gorąca? Jak długo siedzimy w wannie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, półkąpiel - bywa też nazywana jako nasiadówka, to ok. 20 minut kąpieli ziołowej. Wyciąg wodny z ziół (macerat) 100g ziela krwawnika zalewamy zimną wodą (np. w słoiku) tak, by całkowicie je przykryć, można też umieścić zioła luźno w wiązanej torbie z muślinu i włożyć do słoika, tak aby unosiły się w wodzie. Temperaturę wody do ciepłej kąpieli należy dostosować tak, by nie była zbyt gorąca, zalecana temperatura to 36–42°C. Pozdrawiam

   Usuń
 5. Czy można stosować okłady że skrzypu na nowotwór piersi przy stosowaniu hormonoterapi

  OdpowiedzUsuń
 6. Co stosować przy torbieli na piersi, piję krwawnik. wydaje mi się że mimo to powiększyła mi. się torbiel, co jeszcze mogę robi. okłady ze skrzypu??

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawe sposoby na poprawę stanu zdrowia. Niestety istnieją pewne choroby, których nie da się wyleczyć i człowiek musi się z nimi zmagać do końca życia. Wiem to, bo mój syn zmaga się z takim problemem i z tego powodu muszę mu zamówić nowe łóżko dla osoby niepełnosprawnej.

  OdpowiedzUsuń

Flickr Imags

blogger
© ZNOTATNIKA.PL all rights reserved
implementation with by FirmART