Slider

Londyn w jeden dzień


Będąc w Brukseli nie można nie być w Londynie, wystarczy jeden dzień - dwie godziny pociągiem w jedną stronę, 10 godzin w Londynie i dwie godziny z powrotem. Rewelacyjne i szybkie połączenie, wystarczy kupić bilet, zabrać dobre chęci, uśmiech, pozytywne nastawienie i dzień pełen niesamowitych wrażeń mamy zapewniony.

7:56 ruszam pociągiem EuroStar z Brukseli, cofam zegarek o godzinę i 9:00 czasu lokalnego ZACZYNAM swoją przygodę w Londynie! A na przywitanie "PATRZ w LEWO !Ekspresowy plan zwiedzania Londynu, przedstawia się następująco:

→ 1. Punkt wyjścia: Dworzec i Peron 9 i 3/4 na stacji King's Cross, z którego to Harry Potter udał się do Hogwartu. Jedno z najczęściej fotografowanych miejsc w Londynie, przy którym oczywiście znajduje się dworcowy sklepik z upominkami Harry`ego Pottera!

 


→ 2. Przejażdżka najstarszym metrem na świecie - metrem londyńskim potocznie zwanym "the Tube" Brak biletów do metra nie stanowił problemu, wystarczyła karta płatnicza zbliżeniowa lub kredytowa, co było dla mnie ogromnym zaskoczeniem i zarazem ułatwieniem, łał !→ 3. Wyjście z metra bezpośrednio na Trafalgar Square (najbardziej znany plac w Londynie, upamiętniający zwycięstwo brytyjskiej Royal Navy w bitwie pod Trafalgarem) z National Gallery. → 4. Przejście na otwarty plac Horse Guards Parade największy plac defilad w centralnym Londynie skąd spacerkiem przez parku St. James’s Park pod pałac Buckingham.


→ 5. St. James's Park (park św. Jakuba) najstarszy z parków wchodzący w skład królewskich parków w Londynie. → 6. Buckingham Palace, największy na świecie pałac królewski, który od 1837 roku pełni funkcję oficjalnej siedziby monarszej. Jedna z pereł architektury późnego baroku i zdecydowanie jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych Londynu.

→ 7. Przejście uliczkami londyńskimi po drodze mijając muzeum wojskowe The Guards Museum, które opowiada historię pięciu pułków gwardii, które reprezentuje, od XVII wieku po dzień dzisiejszy.→ 8. Westminster Abbey Opactwo Westminsterskie, które należy do trójki najważniejszych świątyń anglikańskich w kraju i zarazem zapierająca dech w piersiach gotycka budowla, która jest tradycyjnym miejscem koronacji, ślubów i pochówków brytyjskich monarchów.

→ 9. Wieża zegarowa Big Ben, należąca do Pałacu Westminsterskiego, umieszczana na większości pocztówek i pamiątek pochodzących z Londynu, która dla wielu stanowi najbardziej charakterystyczny dla miasta obiekt.  

→ 10. London Eye (Londyńskie Oko), jeden z najłatwiej zauważalnych punktów ma mapie Londynu i zarazem najwyższe na świecie koło obserwacyjne o wysokości 135 m z 32 kapsułami mieszczącymi w każdej z nich do 25 turystów.→ 11.  Spacer wzdłuż Westminster, mijając Biuro Spraw Zagranicznych (Foreign Office), Pomnik kobiet II wojny światowej, Horse Guards od strony wschodniej oraz przejście uliczkami do placu hrabiego Leicester.12. Serce londyńskiego świata filmu i centrum nocnego życia Leicester Square, gdzie w czterech głównych kinach placu odbywają się światowe premiery, jak Harry Potter, czy James Bond.→ 13. Chińska dzielnica w Londynie - CHINATOWN, klimatyczne ulice Gerrard Street oraz Lisle Street, pełne chińskich sklepów, restauracji i charakterystycznych dekoracji - lampionów, szyldów, uroków kuchni orientalnej i zapachów egzotycznych ziół.→ 14. Czas na lunch i jak przystało na Londyn musi to być Fish & Chips, czyli brytyjskie danie składające się z frytek i smażonej rybki w cieście, skropione octem słodowym. Co ciekawe podobno dawniej serwowane w gazecie. W klimatycznej z tradycjami restauracji Rock and Sole Plaice z dodatkiem londyńskiego piwa rybka smakowała znakomicie. → 15. Czas na angielską herbatkę, muzykę i ku pokrzepieniu oka - herbaciarnie, restauracyjki, sklepiki .... Palace TheatreCovent GardenLiberty London.
→ 16. Na koniec dnia Piccadilly Circus plac i skrzyżowanie głównych ulic w samym sercu teatralnego i rozrywkowego rewiru West End w Londynie, charakteryzujące się umieszczonymi na rogach, ogromnymi reklamami świetlnymi. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Londynie niczym Time Square Nowego Jorku.→ 17. Jeszcze klika uliczek, smak londyńskiego życia i powrót metrem na dworzec - oj co to był za dzień, 20,9 km w nogach, zdjęcia, angielskie konwersacje, 12st.C, przebijające się słoneczko, klimatyczne uliczki, perełki architektury i najlepsze wspomnienia ...


→ 18:34 godzina przed odjazdem, lampeczka wina i w drogę do domu !Oczywiście, gdyby ta lampeczka wina zachęciła Was :)  do dłuższego pobytu w Londynie to polecam dobre cenowo oferty noclegów, które w swojej ofercie ma  ITAKA na portalu hotele.itaka.pl.

W Itace możecie też kupić bilet rejsowy na lot z Polski do Londynu lub zarezerwować zorganizowany city break.

4
( Hide )
 1. Ciężko jest chyba zwiedzić Londyn w 1 dzień. Podobnie jak włoskie Pompeje. Takim wyjątkowym miejscom należy poświęcić nieco więcej czasu i zwiedzić je dokładnie. Widoki oraz zabytki zapadną w pamięć na długo.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moi przyjaciele ze studiów niedawno wpadli na pomysł, abyśmy wybrali się razem gdzieś na citybreak. Zadecydowaliśmy, że dobrym kierunkiem dla nas na taki wypad byłby Londyn. Jeszcze nigdy nie miałam okazji tam być i z chęcią bym go zwiedziła! Dzięki za te wszystkie podpowiedzi, co można tam zobaczyć. Myślę, że niebawem nasz wyjazd dojdzie do skutku, tylko jeszcze polujemy na tanie bilety lotnicze i śledzimy kursy walut, aby wymienić pieniądze w jak najkorzystniejszym momencie. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam jeździć za granicę, jednak ostatnio kompletnie nie mam na to czasu. Mimo wszystko nie załamuję się, ponieważ czeka mnie wycieczka firmowa. Póki co jesteśmy jednak na etapie szukania miejsca na integrację na Jurze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Łapcie namiary - http://www.zwiazek-podhalan.pl Tam macie wszystko - sporo konkretów do wyciągnięcia i pewnie coś z tego wyniesiecie. Jak to widzicie?

  OdpowiedzUsuń

Flickr Imags

blogger
© ZNOTATNIKA.PL all rights reserved
implementation with by FirmART