Slider

Londyn w jeden dzień


Będąc w Brukseli nie można nie być w Londynie, wystarczy jeden dzień - dwie godziny pociągiem w jedną stronę, 10 godzin w Londynie i dwie godziny z powrotem. Rewelacyjne i szybkie połączenie, wystarczy kupić bilet, zabrać dobre chęci, uśmiech, pozytywne nastawienie i dzień pełen niesamowitych wrażeń mamy zapewniony.

7:56 ruszam pociągiem EuroStar z Brukseli, cofam zegarek o godzinę i 9:00 czasu lokalnego ZACZYNAM swoją przygodę w Londynie! A na przywitanie "PATRZ w LEWO !Ekspresowy plan zwiedzania Londynu, przedstawia się następująco:

→ 1. Punkt wyjścia: Dworzec i Peron 9 i 3/4 na stacji King's Cross, z którego to Harry Potter udał się do Hogwartu. Jedno z najczęściej fotografowanych miejsc w Londynie, przy którym oczywiście znajduje się dworcowy sklepik z upominkami Harry`ego Pottera!

 


→ 2. Przejażdżka najstarszym metrem na świecie - metrem londyńskim potocznie zwanym "the Tube" Brak biletów do metra nie stanowił problemu, wystarczyła karta płatnicza zbliżeniowa lub kredytowa, co było dla mnie ogromnym zaskoczeniem i zarazem ułatwieniem, łał !→ 3. Wyjście z metra bezpośrednio na Trafalgar Square (najbardziej znany plac w Londynie, upamiętniający zwycięstwo brytyjskiej Royal Navy w bitwie pod Trafalgarem) z National Gallery. → 4. Przejście na otwarty plac Horse Guards Parade największy plac defilad w centralnym Londynie skąd spacerkiem przez parku St. James’s Park pod pałac Buckingham.


→ 5. St. James's Park (park św. Jakuba) najstarszy z parków wchodzący w skład królewskich parków w Londynie. → 6. Buckingham Palace, największy na świecie pałac królewski, który od 1837 roku pełni funkcję oficjalnej siedziby monarszej. Jedna z pereł architektury późnego baroku i zdecydowanie jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych Londynu.

→ 7. Przejście uliczkami londyńskimi po drodze mijając muzeum wojskowe The Guards Museum, które opowiada historię pięciu pułków gwardii, które reprezentuje, od XVII wieku po dzień dzisiejszy.→ 8. Westminster Abbey Opactwo Westminsterskie, które należy do trójki najważniejszych świątyń anglikańskich w kraju i zarazem zapierająca dech w piersiach gotycka budowla, która jest tradycyjnym miejscem koronacji, ślubów i pochówków brytyjskich monarchów.

→ 9. Wieża zegarowa Big Ben, należąca do Pałacu Westminsterskiego, umieszczana na większości pocztówek i pamiątek pochodzących z Londynu, która dla wielu stanowi najbardziej charakterystyczny dla miasta obiekt.  

→ 10. London Eye (Londyńskie Oko), jeden z najłatwiej zauważalnych punktów ma mapie Londynu i zarazem najwyższe na świecie koło obserwacyjne o wysokości 135 m z 32 kapsułami mieszczącymi w każdej z nich do 25 turystów.→ 11.  Spacer wzdłuż Westminster, mijając Biuro Spraw Zagranicznych (Foreign Office), Pomnik kobiet II wojny światowej, Horse Guards od strony wschodniej oraz przejście uliczkami do placu hrabiego Leicester.12. Serce londyńskiego świata filmu i centrum nocnego życia Leicester Square, gdzie w czterech głównych kinach placu odbywają się światowe premiery, jak Harry Potter, czy James Bond.→ 13. Chińska dzielnica w Londynie - CHINATOWN, klimatyczne ulice Gerrard Street oraz Lisle Street, pełne chińskich sklepów, restauracji i charakterystycznych dekoracji - lampionów, szyldów, uroków kuchni orientalnej i zapachów egzotycznych ziół.→ 14. Czas na lunch i jak przystało na Londyn musi to być Fish & Chips, czyli brytyjskie danie składające się z frytek i smażonej rybki w cieście, skropione octem słodowym. Co ciekawe podobno dawniej serwowane w gazecie. W klimatycznej z tradycjami restauracji Rock and Sole Plaice z dodatkiem londyńskiego piwa rybka smakowała znakomicie. → 15. Czas na angielską herbatkę, muzykę i ku pokrzepieniu oka - herbaciarnie, restauracyjki, sklepiki .... Palace TheatreCovent GardenLiberty London.
→ 16. Na koniec dnia Piccadilly Circus plac i skrzyżowanie głównych ulic w samym sercu teatralnego i rozrywkowego rewiru West End w Londynie, charakteryzujące się umieszczonymi na rogach, ogromnymi reklamami świetlnymi. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Londynie niczym Time Square Nowego Jorku.→ 17. Jeszcze klika uliczek, smak londyńskiego życia i powrót metrem na dworzec - oj co to był za dzień, 20,9 km w nogach, zdjęcia, angielskie konwersacje, 12st.C, przebijające się słoneczko, klimatyczne uliczki, perełki architektury i najlepsze wspomnienia ...


→ 18:34 godzina przed odjazdem, lampeczka wina i w drogę do domu !Oczywiście, gdyby ta lampeczka wina zachęciła Was :)  do dłuższego pobytu w Londynie to polecam dobre cenowo oferty noclegów, które w swojej ofercie ma  ITAKA na portalu hotele.itaka.pl.

W Itace możecie też kupić bilet rejsowy na lot z Polski do Londynu lub zarezerwować zorganizowany city break.

1
( Hide )
  1. Ciężko jest chyba zwiedzić Londyn w 1 dzień. Podobnie jak włoskie Pompeje. Takim wyjątkowym miejscom należy poświęcić nieco więcej czasu i zwiedzić je dokładnie. Widoki oraz zabytki zapadną w pamięć na długo.

    OdpowiedzUsuń

Flickr Imags

blogger
© ZNOTATNIKA.PL all rights reserved
implementation with by FirmART