Slider

Wzgórze St Pietersberg i punkt widokowy na kamieniołom w MaastrichtFort St Pieter wznosi się wysoko nad rzeką Mozą w południowej części miasta i jest bezpośrednio połączony ze wzgórzem St Pietersberg z systemem podziemnych tuneli. 

Fort pochodzi z około 1700 roku i jest nadal w dużej mierze nienaruszony, a jego części zostały niedawno odrestaurowane. Na zewnątrz można podziwiać imponujący i piękny widok na miasto, Mozę i okolicę.

Przechodząc dalej spacerkiem dotrzeć można nad Kamieniołom ENCI, który jest nadal w pełnym rozwoju. Odwiedzający mogą cieszyć się miłym spacerem i fantastycznymi widokami na kamieniołom i miasto Maastricht. 

Natura, która tu powstała, jest już bezprecedensowa. Z platformy widokowej rozciąga się wspaniały widok, który na pewno każdy powinien zobaczyć. Zdecydowanie polecam!

Szlak turystyczny przez kamieniołom czynny jest codziennie od kwietnia do września w godzinach od 8:00 do 20:00. Od 1 września do 1 kwietnia kamieniołom czynny jest od 9:00 do 17:00. 

Z obu stron, ze schodów na końcu Luikerweg en vanaf Chalet d’n Observant, zwiedzający mogą wejść do kamieniołomu. Ze względu na różnice wysokości kamieniołom jest niedostępny dla osób niepełnosprawnych. Psy nie mają wstępu do kamieniołomu.
3
( Hide )
 1. Piękne widoczki! Widzę, że wakacje się Pani udały! Ja również za niedługo wybieram się na pewien wyjazd. Mój mąż zrobił mi niespodziankę i zarezerwował nocleg w hotelu 4 gwiazdkowym w Małopolsce. Już nie umiem się doczekać tej podróży!

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam tego typu wycieczki! Zawsze fascynują mnie te miejsca, w których można podziwiać takie piękne widoki. Akurat miałam okazję kilka razy już być w Holandii, ale do tej pory nigdy jeszcze nie miałam okazji zwiedzić tego kamieniołomu. Dziękuję za te polecenie. Przy kolejnej mojej okazji podróży w tamte strony chętnie wybiorę się na taką wycieczkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ekstra busy do Holandii, jak tutaj - https://www.holandia.busy.travel/
  To optymalny sposób dotarcia do tego kraju, czy jednak są lepsze?
  Jeśli tak, to jakie?

  OdpowiedzUsuń

Flickr Imags

blogger
© ZNOTATNIKA.PL all rights reserved
implementation with by FirmART