Slider

Msze święte nazaretańskie (do dworu niebieskiego)

 30 MSZY ŚW. DO DWORU NIEBIESKIEGO za osoby żyjąceMsze święte nazaretańskie, nazywane też mszami do Dworu Niebieskiego, to szturm do Nieba w intencji żyjących. Kapłan odprawia przez kolejnych 30 dni Mszę świętą w powierzonej intencji.

To szczególny wyraz miłości i troski wobec osób żyjących. Msze Św. odprawiane przez kolejnych trzydzieści dni. Można powiedzieć, że intencja będzie przedstawiana Bogu „natrętnie”, jak w Ewangelii o przyjacielu i wdowie. Dwór Niebieski, to Niebo, gdzie wraz z Bogiem przebywa Królowa Świata, Aniołowie i Święci, a więc wszyscy ci, którzy dostąpili łaski oglądania Boga. Poprzez ich wstawiennictwo prosimy naszego Ojca w Niebie o pomoc w sprawach naszych bliskich, których często po ludzku nie jesteśmy w stanie rozwiązać.


Przez 30 dni kapłan będzie za kogoś odprawiał Mszę świętą. Przez 30 dni bliscy będę pamiętać o szczególnej modlitwie, zgodnie z Chrystusową zasadą „Gdzie dwaj lub trzej z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, tam ja jestem pośród nich” (Mt 18,19). Szczególny wymiar tej Mszy Świętej płynie z jej jednoczącego wokół sprawy lub osoby wspólnotowego charakteru. Można powiedzieć, że intencja będzie przedstawiana Bogu „natrętnie”, jak w Ewangelii o przyjacielu, który choćby z tego powodu otworzy drzwi (Łk 11,5-8).


Jednak jak w każdej modlitwie zawsze można wyprosić więcej lub mniej, w zależności od naszej świętości i gorliwości w modlitwie. „Zamawianie” mszy świętych ma zawsze taki sam cel: uprosić u Boga jakąś łaskę dla siebie lub bliskich nam ludzi. Msza sama w sobie nie staje się przez to inna, ale mobilizuje nas i całą rodzinę do obecności, do szczególnej modlitwy, jest naszą ofiarą i z pieniędzy, i z czasu, jest dowodem miłości.


Msze święte do Dworu Niebieskiego, to po prostu szturm do Nieba.


0

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Flickr Imags

blogger
© ZNOTATNIKA.PL all rights reserved
implementation with by FirmART