Slider

Top pozycji dla liderów organizacji non-profit

Ciekawa lista pozycji, dla osób zaangażowanych w działalność 3 sektora. Najlepsze pozycje dla pracowników, wolontariuszy i działaczy organizacji pozarządowych,  dające perspektywę w zakresie nierówności jak i filantropii, które mogą mieć wpływ na pracę społeczną.


1. The Moment of Lift, Melinda GatesMelinda Gates ujawnia, co jej zdaniem jest kluczem do rozwiązania najbardziej złożonych problemów świata.

2. Caste, Isabel WilkersonIsabel Wilkerson maluje żywy portret niewidzialnego fenomenu: jak współczesna Ameryka została ukształtowana przez ukryty system kastowy. 

3. Pedagogika uciśnionych, Paulo Freire


Pedagogia uciśnionych należy w świecie do kanonu podstawowych lektur z zakresu pedagogiki, a szczególnie pedagogiki emancypacyjnej.


4. Toxic Charity, Robert D. Lupton


Toxic Charity podkreśla złożone problemy, przed którymi stoją współczesne działania charytatywne i skupia się na sposobach tworzenia trwałych zmian dla globalnej społeczności.


5. People First, Stan BurkeyPrzewodnik po partycypacyjnym rozwoju. To dawka niezbędnej wiedzy do skutecznej rekrutacji, szkolenia, wsparcia i relacji międzysektorowych. 


6. Zwycięzcy biorą wszystko, Anand GiridharadasKsiążka zawiera liczne wywiady, anegdoty i świetne sposoby na przeformułowanie niektórych z naszych istniejących uprzedzeń i przekonań.

7. Dekolonizacja bogactwa, Edgar Villanueva


Edgar Villanueva stara się uzdrowić sektor filantropii, czerpiąc z rdzennej mądrości. 


0

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Flickr Imags

blogger
© ZNOTATNIKA.PL all rights reserved
implementation with by FirmART