Slider

Wtyczka WordPress do przeglądarki PDF


Dlaczego WordPress nie ma przeglądarki plików PDF, w której odwiedzający mogą wyświetlić pełny plik PDF i pobrać go, jeśli chcą? WordPress ma wiele funkcji, ale przeglądarka plików PDF nie jest jedną z nich. Na szczęście na ratunek przychodzi cudowny świat wtyczek WordPress do przeglądarek PDF.

Pomysł kopiowania i wklejania treści PDF do posta na blogu to koszmar związany z formatowaniem i drukowaniem.

Pliki PDF są świetne w wielu sytuacjach, a wtyczka PDF umożliwia osadzenie pełnej przeglądarki PDF  na stronie WordPress.

W ten sposób odwiedzający mogą przeglądać strony jak w prawdziwym dokumencie, a także powiększać, robić notatki i drukować dokument w razie potrzeby. Niektóre wtyczki PDF oferują inne przydatne narzędzia do konwersji posta na blogu na plik PDF lub generowania obrazu okładki dla pliku PDF przesłanego na blog WordPress.

Krótko mówiąc, standardowa przeglądarka plików PDF umożliwia użytkownikom oglądanie plików PDF tak, jakby plik został zapisany na ich własnym komputerze. Otrzymują funkcje oczekiwane od pliku PDF wraz z kilkoma innymi przydatnymi funkcjami, które wrzucili tam twórcy wtyczek WordPress.

Oto, małe zestawienie:
  • Jeśli nie chcesz płacić za przeglądarkę plików PDF, skorzystaj z PDF.js Viewer Shortcode lub Flowpaper.
  • Jeśli interesują Cię liczne funkcje i najbardziej eleganckie wyświetlacze, rozważ PDF Embedder lub PDF Flipbook.
  • Jeśli chcesz konwertować posty na blogu lub strony na pliki PDF, PDF i Print przez BestWebSoft to Twoja wtyczka.

1
( Hide )
  1. Rzeczywiście, WordPress nie ma wbudowanej funkcji przeglądarki plików PDF, która umożliwiałaby odwiedzającym przeglądanie pełnych plików PDF bezpośrednio na stronie, a szkoda... Jednak świetnie, że piszecie o tym, że jest na to rozwiązanie! Bardzo zaciekawiły mnie te wtyczki, które tutaj proponujecie. Z wielką chęcią wypróbuję, która u mnie się najlepiej sprawdzi.

    OdpowiedzUsuń

Flickr Imags

blogger
© ZNOTATNIKA.PL all rights reserved
implementation with by FirmART