Slider

Jaskinia z 1001 nocy

Jaskinia Hotton, zwana także jaskinią z 1001 nocy, znajduje się w belgijskiej miejscowości Hotton w prowincji Luksemburg. Została ona odkryta przez przypadek w 1958 roku podczas budowy drogi.

Jaskinia sięga 70 metrów głębokości i rozciąga się na długości 5-6 km; mapa jaskini Hotton.

Jaskina Hotton to Klejnot Ardenów (między Durbuy i La Roche) i niezwykła przyroda 65 m w głąb ziemi: otchłań, rwący potok, galerie Titanic, kruche draperie ... dostępne dla wszystkich.

Podróż w jaskini 101 nocy rozpoczyna się w sali wytrwałość i jadalni Rouget i Minuit, odwiedzający napotykają stalaktyty i stalagmity w różnych kolorach, a następnie wchodzą do galerii przyjaźni i Wielkich Jaskiń, aby uzyskać dostęp do balkon z widokiem na ogromne jaskinie Club of Belgium o wyjątkowych wymiarach 200m x 35m x 10m. Jest to największa galeria jakiś w Belgii. Istnieje 580 schodów na szlaku, które +/- prowadzą w dół.Zwiedzanie z wielojęzycznym przewodnikiem trwa około 1 godziny przy stałej przez cały rok temperaturze ok. 12 stopni.

Jaskinie są otwarte dla zwiedzających codziennie od kwietnia do listopada, podczas świąt Bożego Narodzenia i karnawału oraz w wszystkie weekendy w roku.Po zwiedzeniu jaskini można przejść się ogrodem Calestienne oraz odpocząć przy placu zabaw, gdzie dzieci mogą wyszaleć się już nad powierzchnią ziemi :)

Dostępny również duży parking dla samochodów osobowych i autobusów, bar, sklepik z pamiątkami minerałami i skamieniałościami.Więcej informacji na stronie: http://www.grottesdehotton.be/

Grottes des 1001 Nuits s.a.

Chemin du Speleo Club, 1
6990 Hotton sur Ourthe (Belgique)
Tel. +32 (0)84 46 60 46
E-Mail info@grottesdehotton.be0

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Flickr Imags

blogger
© ZNOTATNIKA.PL all rights reserved
implementation with by FirmART