Slider

Najmniejsze miasto świata


Durbuy - miasto i gmina w południowo-wschodniej Belgii (prowincja Luksemburg) od Brukseli oddalone o ok. 115 km. Stare miasto liczy ok. 400 mieszkańców, zaś cała gmina liczy ok. 11 tys. mieszkańców.

Słusznie miasto Durbuy zostało nazwane "najmniejszym miastem świata": można  je przejechać dosłownie w pięć minut. Jest również jednym z najpiękniejszych miast na południu Belgii. Miasto oddycha średniowieczem, a w okolicy przeważają wspaniałe widoki! Idealne również na krótkie spacery z dzieckiem.

Oficjalna strona miasta: http://www.durbuy.be/Główne atrakcje w Durbuy:

1. Unikalny w Belgii Labirynt "The Maze" i park turystyczny

Labirynt i park turystyczny Durbuy jest atrakcją o łącznej powierzchni ponad 11 ha (w którym na prawdę można zabłądzić!). Park co roku odwiedzany jest przez 70000 turystów. Na jego terenie organizowane są liczne pokazy oraz zajęcia dla dzieci, magiczna przygoda dla starszych i młodszych, już od 3 lat. Ulotki z mapą oraz informacjami są dostępne w języku polskim.


Adres: Basse commène, 6940 Barvaux-sur-Ourthe
Tel: 086/21.90.42 
Strona: http://www.lelabyrinthe.be


2. Skała Homalius

Skała Homaliusa znana również pod nazwą Falize ma 300 mln lat, a jej szczyt jest najwyższym punktem miasta. Skała przypomina kształtem odwróconą literę « u » .


3. Pociąg turystyczny w Durbuy

Ciekawą propozycją jest pociąg turystyczny w Durbuy, dzięki któremu zwiedzający mogą podziwiać w spokoju małe uliczki między domami. Pociąg prowadzi przy starożytnych murach miasta, wzdłuż jeziora i u stóp średniowiecznego zamku. Z przewodnikiem spacer kończy się w miejscu, gdzie małe miasto odsłania perłę architektury średniowiecza, położoną w zielonej okolicy.

Dodatkowe informacje można otrzymać w biurze turystycznym na placu aux Foires 25.

Adres:  Place aux Foires (près du kiosque), 6940 Durbuy
Tel. : +32.495820473


4. Le Parc des Topiaires

Park o powierzchni ponad 10000 m2 może  pochwalić się unikatową w Europie kolekcją drzew. 
Koncepcja parku to wielki ogród (posiadający rzeźbione oryginalne rośliny), zawierając ponad 250 rzeźb wyciętych z żywopłotu (krokodyla, Manneken Pis, słonia, ptaki, ....). Niektóre rośliny mają więcej niż 120 lat.

Adres: Rue Hale Himbe 1, 6940 Durbuy
tel. 086 21 90 75
Strona: http://www.topiaires.durbuy.be0

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Flickr Imags

blogger
© ZNOTATNIKA.PL all rights reserved
implementation with by FirmART