Slider

4 proste zasady podnoszące energię do życia


W pracy, w domu nawet na urlopie, często czujemy się zmęczeni i brakuje nam motywacji. Oto 4 proste sposoby na każdy dzień, jak szybko i skutecznie można podnieść swój poziom energii i to za każdym razem, gdy dopada nas zmęczenie.1. Pij rano wodę zamiast kawy

Wystarczy zmienić proste nawyki, jak to, co pijesz w godzinach porannych, można w ten sposób zwiększyć znacznie poziom energii. Nawodnienie jest absolutnie niezbędne, więc przejście na wodę jest pierwszym krokiem. Jeśli okaże się, że picie samej wody jest zbyt trudne, można zamienić wodę na sok ze świeżych owoców, warzyw i ziół. W ten sposób nie tylko odpowiednio się nawodnimy, ale dodatkowo dostarczymy do organizmu całkiem sporą dawkę witamin.
2. Dobrze się wyśpij

Łatwiej powiedzieć niż zrobić, prawda? Począwszy od chodzenia spać o regularnych porach, wyłączenia telewizji, tabletu czy komputera przed pójściem do łóżka, przez ograniczenie kofeiny na pewno może pomóc. Jeśli wolisz zrobić sobie drzemkę w ciągu dnia, warto zrobić ją krótszą, bo i tak nie ma ona wpływu na sen w nocy.


3. Ćwicz na zewnątrz

Słońce i świeże powietrze są bardzo ważnymi elementami, by móc zwiększyć swoją energię. Więc dlaczego nie można zmienić swoich treningów z siłowni na sesje na świeżym powietrzu? Można pobiegać, poćwiczyć lub pospacerować w parku, przejechać się na rowerze, poćwiczyć jogę przed domem, na balkonie lub na swoim podwórku albo przynajmniej pływać w basenie.

4. Wyeliminuj stres

Stres powoduje, że jesteśmy bardziej zmęczeni, ponieważ nasz organizm potrzebuje więcej energii, aby go wspierać. Starając się zmniejszyć stres, można zwiększyć swój poziom energii. Najtrudniejszy element do wykonania, ale pomóc może długa relaksacyjna kąpiel, zabawa z dziećmi, wyjście na kolację ze swoimi przyjaciółmi lub spróbowanie medytacji.Źródło: BLOGLOVIN by Sandrine Vaillancourt


0

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Flickr Imags

blogger
© ZNOTATNIKA.PL all rights reserved
implementation with by FirmART