Slider

Do zobaczenia i do przeżycia - Domain of the Han CavesPrawdziwy dobry pomysł na wycieczkę. Domain of the Han Caves - park i jaskinia w belgijskich Ardenach są warte odwiedzenia, piękne widoki i niezapomniane emocje!

Han Wildlife Park ujmuje zadziwiającą względną swobodą zwierząt, które mogą swobodnie biegać w pięknym regionie w belgijskich Ardenach.

Ten park o powierzchni 250 ha jest domem dla wielu fascynujących drapieżników, można w nim obserwować dziki, jelenie i daniele, ale również wilki, żubry, dzikie konie tarpany, rysie, niedźwiedzie brunatne ... w sumie 20 różnych gatunków zwierząt.

Park pozwala na pieszą wycieczkę z dzieckiem lub przejażdżkę ciuchcią, pozwalając przy tym podziwić z bliska zwierzęta i wspaniałe widoki. Oferuje przy tym kładki, pomosty między drzewami do odkrywania niezwykłej panoramy doliny.Jaskinia Grottes de Han (Han Caves) jest jednym z niewielu miejsc w Belgii ocenionych na 3 gwiazdki w Zielonym Przewodniku Michelin i unikalną w Europie przez jej piękno i różnorodność. Dodatkową przy tym atrakcją jest przejazd z "piskiem" stuletnim tramwajem, który dojeżdża pod samo wejście do jaskini.


Jaskinie są wynikiem erozji podziemnej w wapiennym wzgórzu nad rzeką Lesse. Rzeka wdziera się pod wzgórze na długości ponad 1 kilometra (1/2 mil) w linii prostej. Groty mają stałą temperaturę 13°C, przy wysokim poziomie wilgotności.  Wycieczka z przewodnikiem trwa około półtorej godziny, licząc podróż ok. 2 km wzdłuż pięknych pokoi i galerii, jak sala Dome (wys.145 metrów), obejmując pokaz światła i dźwięku w jednej z największych komór jaskini, a kończąc na symulowanym armatą strzale by pokazać właściwości akustyczne jaskini.
Więcej na stronie parku: www.grotte-de-han.be

DOMAINE DES GROTTES DE HAN - LE PARC ANIMALIER
Rue J. Lamotte 2
5580 Han-sur-Lesse
Tél: 084/37.72.13
0

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Flickr Imags

blogger
© ZNOTATNIKA.PL all rights reserved
implementation with by FirmART