Slider

ZOSTAŃ turystą we własnym mieścieNie ma wątpliwości, że podróżowanie, zwiedzanie i odkrywanie innych miast jest zawsze ciekawym doświadczeniem .... Wczoraj natknęłam się jednak na niebanalny, ciekawy pomysł spróbowania czegoś innego.

Dlaczego więc wyjeżdżać, kiedy jest tak wiele jeszcze do odkrycia we własnym mieście i przy tym można na prawdę dobrze się bawić.

Kilka wskazówek na spędzenie kilku dni zwiedzając swoje rodzinne miasto, które pomogą odkryć je na nowo!
  • Zarezerwuj pokój
... W tym hotelu, pensjonacie, którego zawsze byłeś ciekawy widząc go lub przechodząc obok ze znajomymi. To oczywiście nie jest obowiązkowy punkt spędzenia niesamowitego dnia jako turysta w swoim mieście, ale na pewno doda skrzydeł - więc dlaczego nie spróbować?

  • Zrób selfie
Prawdopodobnie znasz swoje miasto jak własną kieszeń, ale czy kiedykolwiek zrobiłeś/aś sobie selfie lub zdjęcie w obecności jego pięknych zakątków i zabytków? Pamiętaj, aby zabrać ze sobą aparat i stworzyć fotograficzne wspomnienie dnia!

  • Zaplanuj pieszą wycieczkę Wyobraź sobie, że przyjeżdżają do Ciebie przyjaciele z zagranicy. Pomyśl, co naprawdę można powiedzieć im o historii twojego rodzinnego miasta? Zaplanuj i rozpisz w punktach pieszą wycieczkę - tak by można nią rozpocząć wędrówkę rano, kończąc wieczorem, poznając kolejno miejsca z ich historią, faktami i legendami. Odkryjesz na nowo swoją miejscowość, a na przyszłość pozostanie Ci własny mini przewodnik po rodzinnej miejscowości do wykorzystania następnym razem!

  • Wejdź od zaplecza
Wszyscy mają tendencję do poruszania się po wytyczonych szlakach, jak i zwiedzania miejsc z tzw. przewodnika. Jest jednak wiele ciekawszych miejsc w miastach, w którym żyjemy. Słyszeliście, że pewna dzielnica jest domem dla wielu uroczych kawiarenek? Albo chodziliście chodnikiem wielokrotnie nie mając czasu skręcić w boczną uliczkę, mówiąc po cichu do siebie, że pewnego dnia musisz sprawdzić co tam się znajduje. Teraz jest czas - skręcić nie zastanawiając się i zobaczyć, co jest tam w końcu!  • Wyjdź na imprezęPo wyczerpującym tygodniu pracy wielu ludzi woli po prostu odpocząć w weekend nie wychodząc z domu, mimo że jest tak wiele imprez kulturalnych i tak wiele się dzieje w ich miejscowościach. Sprawdź Facebook lub kalendarze miejskie online i wybierz się do tego miejsca, o którym słyszałeś wiele razy, ale jeszcze tam nie byłeś. Możesz się mile zaskoczyć.


  • Obejrzyj zachód słońcaNa zakończenie dnia, usiądź i poczekaj na zachód słońca, spróbuj obejrzeć zachodzące słońce z miejsca z którego jeszcze wcześniej zachodu nie oglądałeś. Nie ma znaczenia, gdzie twoje miasto się znajduje w górach, nad morzem lub na lądzie - zawsze znajdzie się miejsce, by podziwiać zachód słońca, z dachu, z plaży, szczytu wzgórza lub balkonu na 10 piętrze.Źródło: How To Be A Tourist In Your Own City by Sarah Rainer

Jeśli podejmiesz próbę zostania turystą we własnym mieście, podziel się swoim doświadczeniem i wskazówkami w komentarzu!

1
( Hide )
  1. Świetny artykuł! Tak często zapominamy o możliwościach, jakie oferuje nam nasze własne miasto. Często podążamy za turystycznymi przewodnikami, podczas gdy w naszej okolicy można znaleźć wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia. Podoba mi się też pomysł na organizowanie wycieczek rowerowych, to naprawdę świetny sposób na spędzenie wolnego czasu i odkrycie nowych zakątków miasta.

    OdpowiedzUsuń

Flickr Imags

blogger
© ZNOTATNIKA.PL all rights reserved
implementation with by FirmART