Slider

Ogród botaniczny w Meise pod Brukselą

Kolejne sobotnie jesienne popołudnie postanowiliśmy spędzić w Ogrodzie Botanicznym w Meise pod Brukselą. Na tym zielonym obszarze 92 ha zgromadzonych jest 18 000 gatunków roślin z całego świata, jak między innymi inspirujące dęby, iglaki, magnolie, hortensje, rododendrony, klony i dzikie róże.

W zadbanym i utrzymanym w stylu angielskim parku znajduje się zespół 13 połączonych szklarni, które symulują klimat różnych regionów świata i dodatkowych 2 tematycznych, które razem zwane są Pałacem Roślin. W tym Pałacu można zobaczyć niesamowite rośliny, bez względu na to jaka jest pogoda, z takich stref klimatycznych jak: lasy tropikalne Ameryki i Azji, lasy australijskie z eukaliptusami i akacjami, czy pustynie amerykańskie. Spacer alejkami Pałacu Roślin zachwyca urodą kwiatów, ich intensywnymi kolorami i niezwykłymi kształtami.

W ogrodzie letnim, który w jesiennej scenerii ominęliśmy, ale na pewno do którego wrócimy latem, można poznać rośliny lecznicze.Spacer alejkami parku można zamienić na ścieżkę edukacyjną odwiedzając zamek Bouchout z XII w. położony jest nad malowniczym jeziorkiem, w którym odbywają się regularnie wystawy, odwiedzając budynki mieszczące zbiory zielnikowe, bibliotekę oraz pracownie naukowe, które można zwiedzać bez dodatkowych kosztów.

Ciekawostką jest również, że można przejść się po ogrodzie wirtualnie:

Adres:
Botanic Garden Meise
Bouchout Domain
Nieuwelaan 38
1860 Meise
www.jardinbotanique.beGorąco polecam, ja już czekam na kolejny spacer tym razem w zimowej i wiosennej aurze.

0

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Flickr Imags

blogger
© ZNOTATNIKA.PL all rights reserved
implementation with by FirmART