Slider

ANEMIA, suche liście pokrzywy = żelazo

Okazuje się, że w jednym gramie suchych liści pokrzywy znajduje się aż 1,7 mg żelaza, które jest niezbędne do produkcji czerwonych krwinek. W związku z tym pokrzywa może wspomagać leczenie anemii, gdyż działa krwiotwórczo. Ponadto zawarty w pokrzywie chlorofil ułatwia przyswajanie żelaza w naszym organizmie.

W stanach zmęczenia i wyczerpania, które mają swoją przyczynę w niedokrwistości (anemii), może przyjść z pomocą pokrzywa, która jest prawdziwym żelazowym środkiem wspomagającym nasz organizm.Poleca się, by sok pokrzywowy pić każdego dnia przez dwa tygodnie. Najlepiej pić go przed zjedzeniem śniadania, na czczo, wypijając jedną, dwie łyżeczki. Po upływie dwóch tygodni, kurację należy przerwać na tydzień, po czym ponownie stosować przez dwa tygodnie. Pamiętać należy przy tym, iż kuracji tej nie powinno się stosować dłużej, niż przez 4-5 miesięcy w roku.Sok z pokrzywy i jego dawkowanie
Znając wspaniałe właściwości i zastosowanie, jakimi cechuje się sok z pokrzywy, warto wiedzieć, w jaki sposób przygotować go samodzielnie. Jest on banalnie prosty do zrobienia, dlatego też można przygotować go szybko i bez najmniejszego problemu.
Podajemy Wam prosty przepis:
Do przyrządzenia soku z pokrzywy potrzebujemy około kilograma tej rośliny. Konieczne jest, by były to pokrzywy w całości. Obowiązkowo należy umyć je pod chłodną, bieżącą wodą, a następnie odsączyć i posiekać. Sok wyciska się albo za pomocą sokowirówki, czy sokownika, albo przeciskając pokrzywy przez maszynkę do mięsa. Po odciśnięciu go, konieczne jest przecedzenie napoju i przelanie go do ciemnej oraz szklanej butelki. Taki sok przechowywać należy w lodówce.

Sok z pokrzywy na anemię, dla wzmocnienia organizmu i przy wielu innych dolegliwościach

Pokrzywa od wieków stosowana była do leczenia najróżniejszych schorzeń, w celu wzmocnienia organizmu, pozbycia się permanentnego zmęczenia, usprawnienia krążenia i funkcjonowania narządów wewnętrznych. Jest też nieoceniona przy najróżniejszych problemach skórnych, wypadających włosach czy przy niedomagającym układzie pokarmowym. Jako, że sok z pokrzywy bogaty jest m.in. w żelazo, stosowany jest z powodzeniem w leczeniu niedokrwistości. Objawem anemii jest m.in. uczucie permanentnego zmęczenia i zimna, co wpływa znacząco na obniżenie jakości życia. Pokrzywa jest idealną rośliną dla osób osłabionych, zestresowanych i przemęczonych osób.

Medycyna ludowa od wielu lat stosuje sok z pokrzywy przy anemii, co jest całkowicie naturalnym i niezwykle skutecznym sposobem na zwiększenie produkcji czerwonych krwinek przez organizm. Wszystko to dzięki zawartości w pokrzywie żelaza, które jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Niedobory tego cennego pierwiastka przyczyniają się do wystąpienia niedokrwistości, czyli schorzenia wymagającego leczenia.

Główną przyczyną niedokrwistości jest niedobór żelaza, który może być spowodowany spożywaniem produktów ubogich w ten pierwiastek lub utratą dużej ilości krwi w przypadku obfitych miesiączek, mięśniaków macicy, wrzodów żołądka czy też nowotworów przewodu pokarmowego.


Dlaczego pokrzywa zalecana jest przy anemii?
Sok z pokrzywy ma zbawienny wpływ na niedokrwistość spowodowaną niedoborem żelaza. W jednym gramie suchych liści znajduje się prawie 2 mg tego cennego pierwiastka. Dodatkowo chlorofil zawarty w soku ułatwia przyswajanie żelaza. Pokrzywa działa krwiotwórczo, a więc warto po nią sięgnąć w celu wspomagania leczenia niedokrwistości.

Przed przystąpieniem do kuracji i w razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej skonsultować się ze swoim lekarzem.
0

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Flickr Imags

blogger
© ZNOTATNIKA.PL all rights reserved
implementation with by FirmART