Slider

Srebro koloidalne – dodatkowa odpornośćW XIX oraz na początku XX wieku srebro koloidalne miało duże znaczenie, jeśli chodzi o jego zastosowanie w medycynie. Jednak w miarę upływu czasu zaczęto o nim zapominać. Na uwagę zasługuje fakt, że mimo wszystko, nadal stanowi ono wyposażenie domowych apteczek. Określa się je mianem „drugiego układu immunologicznego” czy też „naturalnego antybiotyku”. Dzięki zastosowaniu srebra koloidalnego można wspaniale, w razie takiej konieczności, wzmocnić system obronny naszego organizmu.

Srebro koloidalne jest uniwersalnym, niemal niemającym działań niepożądanych, środkiem do leczenia różnorodnych schorzeń. W wielu publikacjach udowodniono, że wykazuje ono działanie antybakteryjne (np. w przypadku gronkowców i paciorkowców), zwalcza także wirusy i grzyby (np. drożdżak Candida albicans). Zarazki te w przeciągu kilku minut mogą zostać zabite właśnie dzięki srebru. Istotne jest, że korzystne dla ludzkiego organizmu bakterie znajdujące się w jelicie grubym nie zostają przy tym wybite, ponieważ resorpcja srebra odbywa się najpóźniej w jelicie cienkim, co oznacza, że srebro przenika do krwi przez limfę. Choć w niektórych przypadkach byłoby jednak wskazane, aby srebro koloidalne wchłaniane było dopiero w jelicie grubym.

Badania leczniczej mocy srebra dotyczy najróżniejszych obszarów. Ciekawe, że także przy pomocy nowych metod potwierdzają się dawne stwierdzenia i spostrzeżenia. Do chorób, w przypadku których dowiedziono skuteczności leczenia srebrem koloidalnym, należą: liczne schorzenia oczu, dróg oddechowych, skóry, narządu ruchu oraz układu nerwowego. Weźmy pod uwagę, iż antybiotyk o szerokim spektrum działania może zniszczyć jedynie część zarazków, przy czym szczepy te bardzo szybko stają się na niego odporne – wtedy działanie srebra koloidalnego zaczyna nabierać pozytywnych cech. Pamiętajmy o tym, że antybiotyk działa jedynie na niewielką liczbę różnych zarazków chorobotwórczych, nigdy jednak na wirusy.

Jeśli chodzi o choroby, które leczy się przy pomocy srebra koloidalnego, to literatura podaje ich niezliczone ilości. Można stosować je również zapobiegawczo, ponieważ wzmacnia nasz system immunologiczny. W Stanach Zjednoczonych srebro koloidalne przeżyło swój renesans już przed paroma laty. Także w Niemczech wspomina się coraz częściej o tej, jakże ubogiej w działania niepożądane i efektywnej, metodzie leczenia chorób infekcyjnych.
0

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Flickr Imags

blogger
© ZNOTATNIKA.PL all rights reserved
implementation with by FirmART