Slider

Narzędzia do tworzenia grafik na potrzeby mediów społecznościowych

Najlepsze narzędzia, które warto poznać na potrzeby tworzenia grafik do mediów społecznościowych.


Crello - jest najłatwiejszym narzędziem projektowania online do tworzenia animacji i grafik do serwisów społecznościowych i internetu. Crello pozwala na tworzenie animowanych postów w parę minut, wybieramy odpowiedni szablon, edytujemy jego elementy, po czym wystarczy już tylko zapisać/pobrać plik wideo lub gif i opublikować na swoim profilu.Canva - internetowe narzędzie umożliwiające tworzenie projektów graficznych powstałe w 2012 r. Witryna zawiera bibliotekę, w której zostają udostępniane obrazy, grafiki i fonty. Program online posiada filtry domyślne oraz zaawansowane funkcje edycyjne.Snappa - proste narzędzie do tworzenia grafik powstałe w 2015 roku na potrzeby mediów społecznościowych, blogów czy banerów reklamowych. Snappa automatycznie dostosowuje rozmiar grafik do danego medium. Dodatkowo oferuję sporą bazę zdjęć i umożliwia wysyłanie grafik do social mediów bez opuszczania programu.PicMonkey - to alternatywa dla obu wcześniejszych narzędzi z podobnymi funkcjami i zastosowaniem.


Fotor - podobnie jak wcześniejsze narzędzia również Fotor umożliwia obróbkę zdjęć, tworzenie grafik, kolaży czy efektu HDR. W Fotorze możemy również dokonać retuszu zdjęć. 

Free Photo Tool - ostatni z pięciu prezentowanych programów to taki Photoshop z darmowym dostępem online.


Easil - edytor online, który wyróżnia się na tle podobnych mu programów, jest to narzędzie do projektowania typu "przeciągnij i upuść'', które umożliwia całemu zespołowi tworzenie treści wizualnych.Desygner - edytor online grafik do mediów społecznościowych bardzo podobny do Canvy, zawierający bogatą bibliotekę szablonów gotowych do użycia i możliwość tworzenia różnorodnych projektów.Snappa - prosty i łatwy edytor grafiki online z gotową biblioteką szablonów. Program nie ma zbyt wielu zaawansowanych funkcji, ogranicza się do tego, co niezbędne. Działa podobnie jak inne programy tego typu, czyli metodą drag&drop – przeciągnij i upuść.


Stencil - narzędzie online służące do projektowania grafik do mediów społecznościowych z bardzo bogatą biblioteką cytatów, które można wyszukiwać wpisując słowa kluczowe lub autora. Jednak gotowe szablony dostępne w tym programie są raczej podstawowe. 


Design Bold - program, w którym możemy zaprojektować ciekawe grafiki do mediów społecznościowych, ulotki, plakaty, wizytówki, ebooki. Program działa w wersji online i jest bardzo prosty w użyciu. Szablony zostały podzielone na kategorie tematyczne, aby łatwiej można było znaleźć właściwy wzór.


Relay That - kolejne narzędzie online służące do projektowania grafik do mediów społecznościowych. Program ten różni się znacznie od innych edytorów grafiki online, własnymi firmowymi szablonami. W tym edytorze po wgraniu logo firmy i wybraniu kolorów, grafiki generowane są automatycznie wg gotowych szablonów. Można je później dopasować, ale w bardzo niewielkim zakresie.


Adobe Spark Post - to aplikacja działająca zarówno na desktopie jak i na urządzeniach mobilnych. 
Zaprojektujesz w niej ciekawe grafiki do mediów społecznościowych dosłownie w kilka minut. Program jest darmowy, a posiadając konto w Creative Cloud możemy utworzyć bibliotekę własnych zasobów marki z logo, fontami i paletą kolorystyczną.


Landscape - ciekawy darmowy program, który pomaga w projektowaniu grafik do mediów społecznościowych pozwalając na zmianę rozmiaru grafiki, wystarczy załadować swój projekt, wybrać rodzaj grafiki i przyciąć obraz.


Do projektów można wykorzystać również darmowe banki zdjęć, których jest w sieci jest bardzo dużo, zapraszam również na moją listę znotatnika.


6
( Hide )
  1. Istnieje wiele, naprawdę świetnych narzędzi umożliwiających tworzenie profesjonalnej grafiki komputerowej, bez znajomości specjalistycznych programów.

    OdpowiedzUsuń
  2. W dzisiejszych czasach media społecznościowe stanowią ważny formę reklamy w internecie, dlatego warto zadbać o ich właściwy rozwój. Zainteresowanym tematem moge polecić porady ze strony https://www.bluo.pl/marketing/czy-warto-inwestowac-w-influencer-marketing .

    OdpowiedzUsuń
  3. A takie szkolenia i kursy doskonalące oraz zawodowe i przygotowujące do egzaminów państwowych - https://www.tarbonus.pl/ ? To jest dobry kierunek czy średnio? Macie jakieś pewniaki, na które chcecie postawić? Jakie?

    OdpowiedzUsuń

Flickr Imags

blogger
© ZNOTATNIKA.PL all rights reserved
implementation with by FirmART