Slider

Automatyczne udostępnianie postów

 Po opublikowaniu wpisu na blogu lub stronie internetowej kolejnym żmudnym zadaniem jest udostępnienie go na wszystkich platformach społecznościowych. 

Ja zastanawiałam się jak ułatwić sobie udostępnianie postów z bloga bezpośrednio na FB i tutaj przyszła mi z pomocą aplikacja IFTTT, która automatyzuje i integruje aplikacje i urządzenia a co najważniejsze ma wariant darmowy.


Dostępnych jest kilka aplikacji, które mogą pomóc w automatycznym udostępnianiu postów na blogu jak i na stronie na Facebooku. Te aplikacje wykorzystują kanał RSS Twojego bloga i interfejsy API Facebooka, aby zautomatyzować proces udostępniania za każdym razem, gdy publikowany jest post w blogu.

IFTTT (skrót od If This Then That) to bezpłatna usługa internetowa, która pomaga ustawić automatyczne zadania na podstawie prostych instrukcji warunkowych. IFTTT łączy wiele urządzeń, aplikacji i usług, aby ze sobą współpracować.

Zautomatyzowane zadania w IFTTT nazywane są "apletami". Na przykład możesz utworzyć "aplet", który wyśle ​​Ci wiadomość e-mail, jeśli jutro będzie padać. W IFTTT dostępnych jest tak wiele wbudowanych apletów, ale można także tworzyć własne.Ten mały przewodnik krok po kroku pokaże Ci, jak skonfigurować aplet IFTTT, aby automatycznie udostępniać posty z bloga Bloggera na Twojej stronie na Facebooku – Ściągnij i zainstaluj aplikację IFTTT na telefonie lub odwiedź stronę internetowa IFTTT.

Następnie utwórz nowe konto. Jeśli już się zarejestrowałeś, zaloguj się na swoje konto.
Przejdź do zakładki Explore i wyszukaj odpowiedni dla siebie aplet np. 
Share Blogger posts (with image) as a Facebook Page photo post
.

Otwórz aplet Bloggera i dotknij Click to connect.


Teraz musisz zalogować się na swoje konto Bloggera i Facebooka, aby zezwolić aplikacji IFTTT na dostęp do Twojego bloga i strony.


Po połączeniu obu kont następnym krokiem jest konfiguracja ustawień apletu. Ten aplet utworzy post z linkiem na twojej stronie na Facebooku. Możesz zmienić wiadomość i dodać składniki (takie jak PostTitle, PostUrl, PostContent, Labels itp.) ze swojego bloga.
    Możesz także zmienić tytuł apletu i włączyć Receive notifications… jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o uruchomieniu apletu. Na koniec dotknij Save.
Teraz, gdy opublikujesz nowy post na swoim blogu Bloggera, ten aplet IFTTT automatycznie udostępni go na Twojej stronie na Facebooku.
Źródło: graphguide.org

2
( Hide )
  1. Automatyzacja udostępniania postów na Facebooku to naprawdę przydatne narzędzie, które może zaoszczędzić sporo czasu niejednemu blogerowi. Udostępnianie treści z bloga na Facebooku przy wykorzystaniu kanału RSS brzmi jak wygodne rozwiązanie, które z pewnością ułatwia i przyspiesza pracę. Dziękuję za ten ciekawie przygotowany przewodnik krok po kroku! Może w przyszłości sama skorzystam z tego typu rozwiązania, gdy powrócę do pisania bloga. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo przydatny wpis, który na pewno pomoże niejednej osobie, która prowadzi media społecznościowe. Ja jednak kompletnie się na tym nie znam, więc wolałam nawiązać współpracę z firmą, która zajmuje się obsługą social mediów.

    OdpowiedzUsuń

Flickr Imags

blogger
© ZNOTATNIKA.PL all rights reserved
implementation with by FirmART