Slider

Hiacyntowy las jak z bajkiBędąc w Belgii w okresie wiosennym nie sposób nie zajechać do bajowego lasu. Rodzinny spacer z dala od zgiełku, odpoczynek wśród pięknych niebieskich dywanów kwiatowych - hiacyntów, pozwala naładować się energią do życia i cieszyć się byciem blisko przyrody i najbliższych.

Bois de Hal (w języku niderlandzkim: Hallerbos ) - las publiczny położony jest w odległości około 20 km od Brukseli, zajmując powierzchnię 552 hektarów na południowy wschód od Hal. Hiacyntowy las znany ze swoich rozległych dzikich hiacyntów, które zazwyczaj kwitną pod koniec kwietnia i na początku maja.

Dziki Hiacynt jest gatunkiem rośliny wieloletniej od 20 do 40 centymetrów wysokości, tworząc w zaroślach duże niebieskie dywany podczas kwitnienia, pokrywając całkowicie podszycie leśne.Więcej informacji na stronie: http://www.hallerbos.be/

1
( Hide )
  1. Jakie przepiękne i bajkowe miejsce! Nie miałam pojęcia, że w pobliżu Brukseli znajduje się taki las. Z wielką chęcią chciałabym go odwiedzić. W końcu za niedługo zbliżać się będzie wiosna, więc może to dobry pomysł na taki wypad. Na pewno fajnie, by tam wyszła jakaś sesja zdjęciowa :).

    OdpowiedzUsuń

Flickr Imags

blogger
© ZNOTATNIKA.PL all rights reserved
implementation with by FirmART