Slider

Jedne z najpiękniejszych ogrodów świata – Keukenhof


KEUKENHOF
– ogród i jedna z największych wiosennych atrakcji Holandii, co roku odwiedzana przez setki tysięcy turystów z całego świata. Co więcej, można powiedzieć, że Keukenhof to jedne z najpiękniejszych wiosennych ogrodów na świecie, morze oryginalnych gatunków roślin cebulkowych, gdzie miliony tulipanów, szafirków, żonkili tworzą bajeczne kobierce, wielokolorowe dywany kwiatowe.Keukenhof w mieście Lisse – te znane są na całym świecie. Na obszarze ponad 32 ha podziwiać można przede wszystkim kwiaty cebulowe jak różne odmiany tulipanów czy hiacyntów. Co roku w Keukenhof zasadza się ręcznie blisko 7 milionów kwiatów, kiedy wyrosną oglądać je można tylko przez osiem tygodni w roku (najlepiej na przełomie kwietnia i maja) – wtedy ogrody są czynne dla odwiedzających.
W godzinach porannych przyjazd do ogrodów Keukenhof - najpiękniejszego parku wiosennego świata gdzie na powierzchni 32 ha można podziwiać ponad 7 milionów kwitnących tulipanów, żonkili, hiacyntów oraz innych roślin cebulowych. Dzień w Keukenhof to dzień pełen wspaniałych przeżyć i niezapomnianych wrażeń. Keukenhof pełen jest niepowtarzalnych kolorów i zapachów, które wywołują jedyne w swoim rodzaju poczucie wolności. Dysponuje doskonałym zapleczem, zachwyca 30 spektakularnymi wystawami kwiatowymi, zaskakującymi i inspirującymi ogrodami oraz tętniącymi życiem wydarzeniami.


Można tam oglądać kilka różnych pawilonów z kwiatami, bardzo wysoki i naprawdę skomplikowany żywopłotowy labirynt, wiatrak, z którego roztacza się widok na pole różnobarwnych tulipanów, zagrody ze zwierzętami, liczne fontanny, oczka wodne, jeziorka itp. (w tym jedno z platformami do karmienia kaczek i łabędzi), a także wiele innych urokliwych zakątków. Normalny bilet wstępu do ogrodu w 2022 roku to koszt 18,50 euro.
W godzinach porannych przyjazd do KEUKENHOF – niesamowitego ogrodu, jednej z największych atrakcji Holandii. Na terenie 32ha podziwiać można ponad 7 milionów tulipanów wszelkich odmian.Więcej o Keukenhof na oficjalniej stronie ogrodu lub na Wikipedia


Adres: 2160 AB, Stationsweg 166, 2161 AM Lisse, Holandia
Telefon: +31 252 465 5556
( Hide )
 1. Faktycznie to bardzo ładny ogród! Muszę przyznać, że jestem wielką fanką ogrodnictwa. Z tego powodu zawsze spędzam dużo czasu u mnie na podwórku. Powoli już szykuję się na wiosnę, ostatnio nawet zamówiłam kompostownik thermo king.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow! Nigdy o tym ogrodzie nie miałam okazji usłyszeć. Latem mam zamiar odwiedzić swoją przyjaciółkę mieszkającą na co dzień w Holandii. Może uda mi się ją namówić, abyśmy wybrały się na wycieczkę do tego ogrodu. Na zdjęciach prezentuje się on cudownie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super miejsce! Trzeba wpisać na listę do odwiedzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękne ogrody, z chęcią bym je odwiedziła. W każdy weekend spaceruję w podobnych miejscach z moim ukochanym pieskiem. Niestety ostatnio okazało się, że zachorował na cukrzycę, więc muszę o niego odpowiednio dbać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Za niedługo zamierzam wyjechać do pracy do Holandii wraz z moim partnerem. Wiem, że jest to kraj, który słynie z tulipanów, więc nie odpuszczę sobie na pewno takiej atrakcji. Na zdjęciach to wygląda naprawdę zjawiskowo i przepięknie. Z chęcią sama odwiedzę ten ogród, gdy już będę miała okazję tam być i akurat będzie sezon. Dziękuję za to polecenie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękne ogrody, chciałabym móc je kiedyś zwiedzić! Póki co zadowolę się firmowym wyjazdem, którego nie umiem się doczekać. Udało nam się znaleźć naprawdę niesamowite miejsce na wyjazd integracyjny w Bieszczady.

  OdpowiedzUsuń

Flickr Imags

blogger
© ZNOTATNIKA.PL all rights reserved
implementation with by FirmART