Jedne z najpiękniejszych ogrodów świata – Keukenhof


KEUKENHOF
– ogród i jedna z największych wiosennych atrakcji Holandii, co roku odwiedzana przez setki tysięcy turystów z całego świata. Co więcej, można powiedzieć, że Keukenhof to jedne z najpiękniejszych wiosennych ogrodów na świecie, morze oryginalnych gatunków roślin cebulkowych, gdzie miliony tulipanów, szafirków, żonkili tworzą bajeczne kobierce, wielokolorowe dywany kwiatowe.



Keukenhof w mieście Lisse – te znane są na całym świecie. Na obszarze ponad 32 ha podziwiać można przede wszystkim kwiaty cebulowe jak różne odmiany tulipanów czy hiacyntów. Co roku w Keukenhof zasadza się ręcznie blisko 7 milionów kwiatów, kiedy wyrosną oglądać je można tylko przez osiem tygodni w roku (najlepiej na przełomie kwietnia i maja) – wtedy ogrody są czynne dla odwiedzających.




W godzinach porannych przyjazd do ogrodów Keukenhof - najpiękniejszego parku wiosennego świata gdzie na powierzchni 32 ha można podziwiać ponad 7 milionów kwitnących tulipanów, żonkili, hiacyntów oraz innych roślin cebulowych. Dzień w Keukenhof to dzień pełen wspaniałych przeżyć i niezapomnianych wrażeń. Keukenhof pełen jest niepowtarzalnych kolorów i zapachów, które wywołują jedyne w swoim rodzaju poczucie wolności. Dysponuje doskonałym zapleczem, zachwyca 30 spektakularnymi wystawami kwiatowymi, zaskakującymi i inspirującymi ogrodami oraz tętniącymi życiem wydarzeniami.


Można tam oglądać kilka różnych pawilonów z kwiatami, bardzo wysoki i naprawdę skomplikowany żywopłotowy labirynt, wiatrak, z którego roztacza się widok na pole różnobarwnych tulipanów, zagrody ze zwierzętami, liczne fontanny, oczka wodne, jeziorka itp. (w tym jedno z platformami do karmienia kaczek i łabędzi), a także wiele innych urokliwych zakątków. Normalny bilet wstępu do ogrodu w 2022 roku to koszt 18,50 euro.




W godzinach porannych przyjazd do KEUKENHOF – niesamowitego ogrodu, jednej z największych atrakcji Holandii. Na terenie 32ha podziwiać można ponad 7 milionów tulipanów wszelkich odmian.







Więcej o Keukenhof na oficjalniej stronie ogrodu lub na Wikipedia


Adres: 2160 AB, Stationsweg 166, 2161 AM Lisse, Holandia
Telefon: +31 252 465 555



Brak komentarzy:

Laika. Obsługiwane przez usługę Blogger.