Slider

Jedne z najpiękniejszych ogrodów świata – Keukenhof


KEUKENHOF
– ogród i jedna z największych wiosennych atrakcji Holandii, co roku odwiedzana przez setki tysięcy turystów z całego świata. Co więcej, można powiedzieć, że Keukenhof to jedne z najpiękniejszych wiosennych ogrodów na świecie, morze oryginalnych gatunków roślin cebulkowych, gdzie miliony tulipanów, szafirków, żonkili tworzą bajeczne kobierce, wielokolorowe dywany kwiatowe.Keukenhof w mieście Lisse – te znane są na całym świecie. Na obszarze ponad 32 ha podziwiać można przede wszystkim kwiaty cebulowe jak różne odmiany tulipanów czy hiacyntów. Co roku w Keukenhof zasadza się ręcznie blisko 7 milionów kwiatów, kiedy wyrosną oglądać je można tylko przez osiem tygodni w roku (najlepiej na przełomie kwietnia i maja) – wtedy ogrody są czynne dla odwiedzających.
W godzinach porannych przyjazd do ogrodów Keukenhof - najpiękniejszego parku wiosennego świata gdzie na powierzchni 32 ha można podziwiać ponad 7 milionów kwitnących tulipanów, żonkili, hiacyntów oraz innych roślin cebulowych. Dzień w Keukenhof to dzień pełen wspaniałych przeżyć i niezapomnianych wrażeń. Keukenhof pełen jest niepowtarzalnych kolorów i zapachów, które wywołują jedyne w swoim rodzaju poczucie wolności. Dysponuje doskonałym zapleczem, zachwyca 30 spektakularnymi wystawami kwiatowymi, zaskakującymi i inspirującymi ogrodami oraz tętniącymi życiem wydarzeniami.


Można tam oglądać kilka różnych pawilonów z kwiatami, bardzo wysoki i naprawdę skomplikowany żywopłotowy labirynt, wiatrak, z którego roztacza się widok na pole różnobarwnych tulipanów, zagrody ze zwierzętami, liczne fontanny, oczka wodne, jeziorka itp. (w tym jedno z platformami do karmienia kaczek i łabędzi), a także wiele innych urokliwych zakątków. Normalny bilet wstępu do ogrodu w 2022 roku to koszt 18,50 euro.
W godzinach porannych przyjazd do KEUKENHOF – niesamowitego ogrodu, jednej z największych atrakcji Holandii. Na terenie 32ha podziwiać można ponad 7 milionów tulipanów wszelkich odmian.Więcej o Keukenhof na oficjalniej stronie ogrodu lub na Wikipedia


Adres: 2160 AB, Stationsweg 166, 2161 AM Lisse, Holandia
Telefon: +31 252 465 5554
( Hide )
 1. Faktycznie to bardzo ładny ogród! Muszę przyznać, że jestem wielką fanką ogrodnictwa. Z tego powodu zawsze spędzam dużo czasu u mnie na podwórku. Powoli już szykuję się na wiosnę, ostatnio nawet zamówiłam kompostownik thermo king.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow! Nigdy o tym ogrodzie nie miałam okazji usłyszeć. Latem mam zamiar odwiedzić swoją przyjaciółkę mieszkającą na co dzień w Holandii. Może uda mi się ją namówić, abyśmy wybrały się na wycieczkę do tego ogrodu. Na zdjęciach prezentuje się on cudownie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super miejsce! Trzeba wpisać na listę do odwiedzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękne ogrody, z chęcią bym je odwiedziła. W każdy weekend spaceruję w podobnych miejscach z moim ukochanym pieskiem. Niestety ostatnio okazało się, że zachorował na cukrzycę, więc muszę o niego odpowiednio dbać.

  OdpowiedzUsuń

Flickr Imags

blogger
© ZNOTATNIKA.PL all rights reserved
implementation with by FirmART