Slider

Niepłodność kobieca, a sok z jemioły


Któż z nas nie zna jemioły? Pasożytuje ona przy pomocy ssawek wrastających poprzez korę aż do drewna, na drzewach liściastych, jodłach i świerkach. Jest jednocześnie cenną rośliną leczniczą.

Już w bardzo dawnych czasach jemioła była uważana za roślinę leczniczą i magiczną. Jest otoczona aurą tajemnicy. Druidzi (kapłani celtyccy) uważali ją za dar niebios, środek na wszystkie choroby, panaceum, przy pomocy którego można uleczyć wszelkie dolegliwości.W czasie uroczystych ceremonii kapłani ścinali ją złotymi mieczami i sierpami. Dawni lekarze zalecali ją jako doskonały i niezawodnie działający lek w epilepsji.Takie właściwości lecznicze dostrzegał również dr Bohn, lekarz stosujący metody Kneippa. W swojej praktyce zalecał jemiołę przy przewlekłych skurczach i dolegliwościach histerycznych.

Od początku października do połowy grudnia oraz w marcu i kwietniu zbiera się liście i małe gałązki, które tnie się na małe kawałki i suszy. 
Surowiec zebrany w innych miesiącach nie ma właściwości leczniczych. Jemioła rosnąca na dębach i topolach uchodzi za najsilniej działającą, ale ta rosnąca na jodłach, sosnach lub drzewach owocowych również ma działanie lecznicze.

W marcu i kwietniu na jemiole nie ma już owoców, które zostały zjedzone w zimie przez ptaki. Dlatego zbierając surowiec w tym czasie mamy mniej pracy, nie musimy bowiem obrywać lepkich jagód, które jeszcze są na krzaczkach w okresie od października do grudnia.


Jemioła jest trująca. Liście i łodygi jemioły nie są toksyczne, ale owoce zażywane do wewnątrz mają takie właściwości. Natomiast maść sporządzona z jagód zmieszanych ze smalcem skutecznie pomaga przy odmrożeniach.

Jemioła wpływa korzystnie na funkcjonowanie gruczołów, jest ona znakomitym środkiem pobudzającym przemianę materii. Jednocześnie jej wpływ na trzustkę jest tak dobry, że w wyniku ciągłego picia herbatki usuwana jest przyczyna cukrzycy.

Jemioła działa wspaniale w przypadkach zakłócenia równowagi hormonalnej. Należy wtedy pić co najmniej dwie szklanki herbatki dziennie, jedną rano, drugą wieczorem.

Jemiołę można określić także jako środek nasercowy i pobudzający krążenie.Można ją zalecać przy poważnych zaburzeniach krążenia. Dzięki zawartości substancji, które normalizują metabolizm całego organizmu, jemioła obniża podwyższone ciśnienie lub podwyższa ciśnienie zbyt niskie. Dzięki temu niespokojne serce uspokoi się a czynność sercowa unormuje się.

W ogóle, należałoby przynajmniej raz w roku przeprowadzić sześciotygodniową kurację herbatką z
jemioły. Pije się wtedy przez trzy tygodnie po trzy szklanki herbatki dziennie, przez dwa tygodnie po dwie szklanki i przez jeden tydzień po jednej szklance.W czasie tych sześciu tygodni układ krążenia i ciśnienie wracają do normy.

Przy zaburzeniach macicy i zaburzenia miesiączkowych, dolegliwościach okresu przekwitania z kołataniem serca, częstoskurczem, uderzeniami gorąca, uczuciem niepokoju i dusznościami powinno się pić herbatkę z jemioły przez kilka lat. Dolegliwości ustępują całkowicie.

Świeży sok jemioły może usunąć niepłodność kobiecą. Jemiołę należy dobrze umyć i z jeszcze wilgotnej wyciskać sok w sokowirówce. Zażywa się po dwadzieścia pięć kropli soku na czczo, pół godziny przed śniadaniem, oraz wieczorem przed pójściem spać. Krople z jemioły można też kupić w aptece."


SPOSÓB UŻYCIA

HERBATKA: Herbatkę z jemioły przygotowuje się w postaci zimnego wyciągu. 1 kopiastą łyżeczkę do herbaty jemioły zalewa się na noc 1/4 litra zimnej wody, rano całość lekko podgrzewa i cedzi. Jeżeli porcja dzienna jest większa, należy herbatkę przechowywać w termosie przepłukanym wrzącą wodą lub za każdym razem podgrzewać ją w łaźni wodnej.

NALEWKA: Można kupić w aptece gotowe krople z jemioły.

ŚWIEŻY SOK: Świeże liście i łodygi myje się i gdy są jeszcze wilgotne,wyciska z nich sok w sokowirówce.

PRZYGOTOWANIE MAŚCI: Świeże, białe owoce jemioły miesza się na zimno ze smalcem (maść stosuje się zewnętrznie przy odmrożeniach).


fot. Pixabay
Inspirowana dokumentem źródłowym [2] 
2
( Hide )
  1. Bardzo ciekawe spostrzeżenia. Niestety ja też mam problemy ze zdrowiem i ostatnio okazało się, że muszę zażywać leki homeopatyczne. Przepisał mi je lekarz i musze zrealizować receptę. Muszę najpierw jednak poszukać jakiejś apteki w pobliżu mojego miejsca zamieszkania, ponieważ dopiero niedawno się tu przeprowadziłam i jeszcze nie znam okolicy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na co dzień staram się dbać o swoje zdrowie. Za niedługo chciałabym zajść w ciążę, więc staram się zdrowo odżywiać i regularnie uprawiam sport. Nie miałam do tej pory pojęcia, że herbatka z jemioły ma takie prozdrowotne właściwości! Dobrze wiedzieć! Dzięki :)

    OdpowiedzUsuń

Flickr Imags

blogger
© ZNOTATNIKA.PL all rights reserved
implementation with by FirmART